Get Adobe Flash player

Statystyka

Użytkowników : 13
Artykułów : 195
Zakładki : 27
Odsłon : 109043

Aktualności


Dzisiaj jest: Poniedziałek
11 Grudnia 2017
Imieniny obchodzą
Damazy, Daniela, Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir

Do końca roku zostało 21 dni.
Zodiak: Strzelec
Start Dziecięca encyklopedia

Dziecięca encyklopedia

Ćwiczenia w nagrywaniu filmów

Pytania do gry

Do 30.04.2014 r. każda grupa musi opracować zestaw  9 pytań do gry. Do każdego pytania może być dołączony plik ze zdjęciem , filmem, dźwiękiem itp. Do wszystkich pytań muszą być dołączone 4 odpowiedzi z wyraźnym wskazaniem odpowiedzi poprawnej.

Ponieważ są to pytania dla dzieci z innych szkół muszą być jasne i możliwe do odpowiedzi. Za przejrzystość oraz „odpowiadalność” pytań odpowiada nauczyciel, który sprawuje całkowity nadzór nad tworzeniem pytań do gry.  Należy pamiętać, że graczami są uczniowie szkół podstawowych.

Pytania mogą dotyczyć różnych aspektów miejscowości/gminy/regionu m.in..: historycznych, politycznych, geograficznych, biologicznych. Np. „w którym roku miejscowość X otrzymała prawa miejskie”, „jaki chroniony gatunek znajduje się na terenie powiatu X”.

1.       Każda grupa opracowuje 9 pytań:

A)     3 łatwe pytania; (do każdego pytania dzieci opracowują podpowiedź, która może być słowna, może być zdjęciem, może być film..)

B)      3 średnie pytania; Umiarkowanie trudne

C)      3 trudne pytania: Trudne, ale nadal możliwe do odpowiedzi. Nie mamy tworzyć pytań, na które nikt nie odpowie.

D)     1 zadanie. (dowolne np. matematyczne, rebus, łamigłówka, zagadka)- do zadania musi być dołączona słowna odpowiedź


Uczniowie do każdego pytania podają 4 odpowiedzi ze wskazaniem jednej odpowiedzi prawidłowej
zarówno do pytań jak i zadania.

Uczestnicy projektu

Grupa 2a

Grupa 2b

Siódme zajęcia

Dnia 13.02.2014 r. zajęcia z Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan odbędą się o godzinie 12.00

Grupa 2A i 2B

Obecność obowiązkowa.

Przemysław Kowalski

Przemysław Kowalski, ur. w 1960 w Poznaniu; w Pyzdrach zamieszkały na stałe od 1987; sadownik i działacz społeczny. W czasie stanu wojennego działał „w podziemiu” inicjując i prowadząc (1981-86)  w Poznaniu Liberalno-Demokratyczną Partię „Niepodległość”, która miała oddziały w największych miastach Polski. Za swoją działalność był wielokrotnie aresztowany. W kwietniu 1986 zaaresztowany na 4 miesiące; osadzony w więzieniu przy ul. Młyńskiej w Poznaniu; zwolniony w sierpniu 1986 w wyniku ogólnopolskiej amnestii. W latach 1987-90 przewodniczący Solidarności Rolników Indywidualnych w gminie Pyzdry oraz członek zarządu związku Solidarności RI. Od 1990 do 1994 Burmistrz Gminy i Miasta Pyzdry. W kolejnych wyborach samorządowych na stanowisko Burmistrza nie brał udziału. Oprócz działalności zawodowej jako sadownik podjął działalność społeczną non profit na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Współzałożyciel Towarzystwa Kulturalnego „Echo Pyzdr” i jego prezes do 2006 roku. Początkowo koordynował projekty ukierunkowane na współpracę Polski z krajami Europy Wschodniej, m.in.: praktyki rolnicze dla Ukraińców w Polsce (1998-2000). Inicjator rekonstrukcji dawnego prusko-rosyjskiego przejścia granicznego w Borzykowie. Koordynator projektów służących aktywizacji obszarów wiejskich: „Dawna granica dobrą promocją” /2004/, „Puszcza Pyzdrska – Olędrzy i ich żelazne domy” , „Orhea – wielokulturowość dla agroturystyki” /2010/. Obecnie realizuje projekt: „Puszcza Pyzdrska – zachować pamięć”. W latach 2006-7 prezes Fundacji „Tutaj Warto” wdrażającej program Leader+, a także współautor Zintegrowanej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich dla gmin: Kołaczkowo, Miłosław, Pyzdry, która otrzymała 7. miejsce w rankingu ogólnopolskim. Zainicjował w 2011 powstanie Lokalnej Organizacji Turystycznej „Puszcza Pyzdrska”, której jest prezesem.  Organizacja skupia lokalnych społeczników, organizacje pozarządowe oraz samorządy gmin: Blizanów, Chocz, Pyzdry i Zagórów. Celem organizacji jest wskrzeszenie historycznej krainy geograficznej „Puszcza Pyzdrska”, wyodrębnienie własnego stylu architektonicznego „domów z żelaza” i ożywienie kulturalne i gospodarcze obszaru.

Za swoją działalność społeczną nagrodzony w roku 1998 nagrodą Wojewody Konińskiego, w roku 2004 nagrodą Optimus Hominum.

Za działalność niepodległościową nagrodzony w roku 2013 przez Prezydenta RP,  na wniosek Instytutu Pamięci Narodowej,  Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Więcej artykułów…
Reklama
Reklama

Komunikaty

Strona używa plików cookies. Korzystając z witryny, zgadzasz się na ich stosowanie.
Reklama

Grafika losowa

p1030390.jpg